Upadłość konsumencka. Wszystko co powinieneś na ten temat wiedzieć.

Upadłość konsumencka

Jakie są sygnały ostrzegawcze upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka to sytuacja finansowa, która powoduje, że osoba lub rodzina nie są w stanie spłacić swoich długów. Jest również znany jako niewypłacalność osobista lub dług konsumencki. Najczęstsze sygnały ostrzegawcze upadłości konsumenckiej to:

  • Niezapłacone rachunki

  • Zaległe płatności

  • Salda kart kredytowych i salda innych rodzajów niezabezpieczonych pożyczek

  • Niezapłacone podatki

  • Ujemny kapitał własny w domu

  • Rosnące zadłużenie

  • Utrata pracy lub mniejsze zarobki

Czym upadłość konsumencka różni się od upadłości biznesowej ?

Upadłość biznesowa ma określoną definicję prawną i generalnie dotyczy dużych firm. Gdy firma upada, firma zostaje zlikwidowana, jej majątek zostaje sprzedany, długi firmy spłacane do ostatniego grosza, a wszyscy pozostali pracownicy tracą pracę. W przeciwieństwie do tego, gdy konsument zbankrutuje z powodu nadmiernych wydatków na kartach kredytowych lub innego zadłużenia konsumenckiego, nie ma likwidacji ani spłaty zadłużenia. Konsumenci muszą po prostu spłacić swoje długi i mieć nadzieję, że spłata nie zaszkodzi im finansowo. Prawo upadłościowe przedsiębiorstw jest inne dla każdego kraju.

Czy należy Ci się upadłość konsumencka?

Osoba może być w upadłości osobistej, jeśli nie jest w stanie spłacić swoich długów. Może się tak zdarzyć z wielu powodów, w tym braku możliwości dokonania minimalnych płatności kartą kredytową lub pożyczką. Te długi mogą spowodować poważne szkody w Twojej zdolności kredytowej i zdolności do zaciągania pożyczek w przyszłości. Jeśli myślisz o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, ważne jest, aby zrozumieć, co to oznacza i jakie mogą być konsekwencje. Oto kilka rzeczy do rozważenia:

  • Proces składania wniosku o ogłoszenie upadłości może trwać miesiące, a nawet lata.

  • Nie jest to decyzja, którą należy podejmować lekko, ponieważ z tego typu decyzją wiąże się wiele konsekwencji.

  • Ważne jest, aby wiedzieć, do czego się kwalifikujesz przed podjęciem tej decyzji. .

  • Upadłość nie usunie kart kredytowych z rachunku.

  • Możliwe, że Twoje stare niezabezpieczone długi zostaną przywrócone po ogłoszeniu upadłości, co może prowadzić do stworzenia planu spłaty lub postępowania sądowego.

  • Większość wniosków o ogłoszenie upadłości ma charakter publiczny i może mieć wpływ na możliwość zabezpieczenia przyszłego kredytu.

     

Różne rodzaje ochrony przed upadłością i różnice między nimi

Plany ochrony osobistej mają na celu pomoc osobom, które nie mają majątku i nie mogą sobie pozwolić na spłatę długów. Indywidualne plany ochrony przed upadłością są przeznaczone dla osób, które chcą złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości bez pomocy prawnika.

Plany ochrony osobistej są zwykle używane w przypadku, gdy potrzebujesz środków na wypadek sytuacji osobistej lub rodzinnej w przypadku hospitalizacji, śmierci lub innych ważnych wydarzeń życiowych. Często korzystają z nich osoby, które doświadczyły poważnych trudności finansowych i nie mogą sobie pozwolić na opłacenie rachunków.

 

Upadłość konsumencka. Wszystko co powinieneś na ten temat wiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę