Jak znaleźć zgubione słuchawki bezprzewodowe? Podpowiadamy

Słuchawki bezprzewodowe stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego. Są bardzo wygodne, bo nie mają długiego kabla, który często utrudnia użytkowanie, a do tego są bardzo eleganckie. Słuchawki bezprzewodowe są też zgrabne i można z nich korzystać nawet podczas ćwiczeń. Jednak ich mały rozmiar sprawia, że czasami się gubią. Istnieje jednak kilka sposobów na to, jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe.

Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe – sposoby

Jak znaleźć zgubione słuchawki bezprzewodowe? Na szczęście jest na to kilka sposób. Można przede wszystkim wykorzystać:

  • Bluetooth;
  • aplikacje.

Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe za pomocą Bluetooth?

Żeby znaleźć słuchawki bezprzewodowe za pomocą Bluetooth, trzeba przejść do ustawień i znaleźć funkcję Bluetooth. Następnie kliknąć opcję „Zestaw słuchawkowy Bluetooth” i wybrać „Słuchawki i Głośniki”. Potem na liście trzeba znaleźć urządzenie i kliknąć „Połącz”. Po podłączeniu słuchawek bezprzewodowych do urządzenia konieczne będzie wydanie komendy wyemitowania sygnału głosowego. Dzięki temu zgubione słuchawki zostaną odnalezione. Sposób ten jednak sprawdzi się, w przypadku gdy słuchawki zostały zgubione na przykład w domu i są naładowane. Nie mogą również znajdować się w etui.

Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe za pomocą aplikacji?

Najpopularniejszą aplikacją do znajdywania słuchawek jest „Wunderfind: Find My Device – Słuchawki”. Dostępna jest w sklepie Play. Umożliwia znalezienie zgubionych słuchawek na mapie. Ma większy zasięg niż funkcja Bluetooth, więc warto zaraz po zakupie urządzenia ją zainstalować. 

Jak znaleźć zgubione słuchawki AirPods?

Szukanie zgubionych słuchawek bezprzewodowych AirPods jest całkiem proste. W urządzeniach Apple domyślnie zainstalowaną aplikacją jest aplikacja „Lokalizator” lub „Znajdź”. Nie trzeba więc niczego instalować dodatkowo. Po wejściu do aplikacji wyświetli się lista urządzeń, które są sparowane z telefonem i trzeba wybrać to, które się zgubiło lub nie wiemy, gdzie jest. Znajdowanie zgubionych słuchawek bezprzewodowych AirPods zazwyczaj odbywa się poprzez odtworzenie dźwięku. Niektóre urządzenia mają również możliwość odnalezienia ich za pomocą trasy, jeżeli znajdują się poza domem.

Sprawdź również jak w prosty sposób możesz podłączyć bezprzewodowe słuchawki do komputera

W tym celu wystarczy jedynie wybrać opcję „Trasa”. Telefon wyznaczy wtedy drogę do zgubionych słuchawek bezprzewodowych. Jednak jeżeli urządzenia nie są połączone, to wyświetli się czas i miejsce, w którym ostatni raz znajdowały się w sieci. Urządzenia trzeciej generacji natomiast dają możliwość znalezienia ich za pomocą pulsującej kropki, która informuje właściciela o odległości od zgubionego urządzenia oraz kierunku, w którym należy się udać, by je znaleźć. Opcja ta niestety działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy urządzenie znajduje się w zasięgu Bluetooth.

Słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodne i cieszą się dużą popularnością. Jednak ich małe rozmiary sprawiają, że łatwo je zgubić. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by w łatwy sposób odnaleźć urządzenie, dzięki czemu nie trzeba od razu kupować nowych. 

Więcej ciekawych porad związanych z nową technologią można znaleźć na stronie https://smart-homes.pl.

Jak znaleźć zgubione słuchawki bezprzewodowe? Podpowiadamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę